FEN ve ANADOLU LİSESİ

Okulumuz;

 • Matematik ve fen bilimleri alanlarında üstün nitelikli bilim adamlarının yetiştirilmesine kaynaklık etmeyi, öğrencileri araştırmaya yöneltmeyi, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ile yeni buluşlara ilgi duyanların çalışacakları ortam ve koşulları hazırlamayı,
 • Yeni teknolojileri kullanabilen, yeni bilgiler üretebilen ve projeler hazırlayabilen bireyler yetiştirmeyi,
 • Öğrencilerin bilimsel araştırma yapmalarına, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemelerine yardımcı olacak şekilde yabancı dilde iyi yetişmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.
 • Öğrencilerin ilgi duydukları fen alanında kendilerini yetiştirmelerine, ileride ulusal ve uluslararası alanlarda bilim, astronomi, mühendislik gibi bölümlerde yüksek öğrenimlerine devam edebilmelerine olanak sağlamaktadır.
 • Okulumuzda tüm dersler uygulamalıdır. Dersler deneyerek, gözlemleyerek, yaşayarak işlenir.
 • Fizik, kimya, biyoloji bilgisayar laboratuvarları ve diğer tüm branşlardaki derslikler bilgisayar destekli teknolojik sistemler ile donatılmış olup proje çalışmaları için öğrencilerin kullanımına açıktır.
 • Okulumuzda öğrencilerimiz, öğrenim yolculuklarına, gittikçe akademikleşen bir yaklaşımla, tüm olanakların daha da güçlendirildiği bir ortamda devam edebilme imkânı bulurlar.
 • Branşlara yönelik materyallerle zenginleştirilmiş dersliklerimizde öğrencilerimiz alanlarına yönelik öğrenimlerini gerçekleştirmektedirler.
 • Okulumuzda lise öğrencilerimizin seçtikleri alanlara yönelik “Akademik Danışmanlık Sistemi” uygulanmaktadır. Bu sistemle öğrenciler; üniversiteye girişteki ortak sınavlara hazırlık süreçlerinde danışman öğretmenleri tarafından ilgi ve becerileri doğrultusunda yüksek öğrenim hayatına hazırlanmaktadırlar.
 • 9, 10, 11 ve 12.sınıflarda üniversiteye giriş sınavları soru tekniğine paralel, özgün sorularla hazırlanmış “Deneme Sınavları” uygulanarak, öğrencilerin sınav tekniklerini 9.sınıftan itibaren geliştirmesi hedeflenmektedir.
 • Yabancı dil bilmenin gerekliliğini göz önünde bulunduran eğitim anlayışımızda öğrencilerimiz başta ana dilleri olmak üzere İngilizce ve Almanca dillerini en üst düzeye taşımaktadırlar.
 • Aktif öğrenmenin yalnızca sınıf içinde değil, değişik ortamlarda devam ettiği düşüncesiyle okulumuzda; kütüphaneler, laboratuvarlar, açık ve kapalı spor alanları ve etkinlik atölyeleri kullanılmakta olup öğrenme, yapılan gezilerle de desteklenmektedir.

 

 1. VE 10. SINIFLAR
 2. ve 10. Sınıf müfredatına uygun olarak hazırlanmış öğretim programlarımızla öğrencilerimize önce konular anlatılır, ardından bu bilgiler örneklendirilir ve örnek sorulardan hareketle anlatılanlar somutlaştırılır. Ölçme değerlendirme materyallerinin yardımıyla konuların özümsenmesi sağlanır. Öğrencilerimizin okul hayatında ders bazında karşılaştıkları problemlerin çözümüne profesyonel öğretmenlerimizin desteğiyle katkı sağlanır.

 

 1. SINIF
 2. Sınıf, hem TYT-AYT öğretiminin hız kazandığı hem de TM, MF, TS gibi alanların seçildiği önemli bir yıldır. Bizler, bunun farkındalığıyla öğrencilerimize üniversitelerin kapılarını sonuna kadar açıyoruz. Öğretmenlerimiz bilgi ve tecrübelerini 11. Sınıf öğrencilerinin frekansında onlara aktararak başarılı bir 11. Sınıf geçirmelerini sağlarken, aynı zamanda TYT-AYT eğitiminde de aşama kaydetmesini sağlar.

 

 1. SINIF VE MEZUN

Bu gruptaki öğrenciler yoğun bir TYT-AYT eğitimi alır. Bu amaçla anlatılan konularla ilgili olarak 11. Sınıfın sonunda yaz ödevlendirmeleri yapılıp tatilin daha verimli geçmesi sağlanır. Ardından ağustos ayından itibaren ön çalışma, konu anlatım, uygulama ve pekiştirme dersleri başlar ve yoğun bir tempo içinde öğrencilerimiz sınava hazırlanır. TYT ve AYT denemeleri ile desteklenip süreç tamamlanır.

İletişim Bilgilerimiz

Telefon

(0362) 465 55 70

Adres

Derecik Mahallesi Anadolu Bulvarı No : 91
İlkadım / SAMSUN